Nuo 2020.09.01 mūsų darželyje startuoja „Sveikatiados“ projektas.  Projektas „Sveikatiada“

Tai ilgalaikis sveikos gyvensenos ugdymo projektas, suteikiantis vaikams žinių ir praktinių įgūdžių apie sveikatą, mitybą ir fizinį aktyvumą. Organizuojami vaikams įdomūs ir patrauklūs renginiai, kurių metu moksleiviai plečia savo žinias ir supratimą sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo srityse. Veiklose dalyvauja ne vien moksleiviai, bet ir mokytojai, mokyklų ir darželių administracijos darbuotojai bei tėvai.

„Sveikatiada” yra bendra valstybinių institucijų, socialiai atsakingo verslo bei nevyriausybinio sektoriaus iniciatyva. Ši programa – pavyzdys, kad suvienijus jėgas ir siekiant bendro, visiems svarbaus tikslo galima nuveikti daugiau nei dirbant atskirai. Ilgamečiai programos partneriai tiki, kad jis ne tik prisidės prie vaikų ugdymo, bet ir įkvėps glaudesnį nevyriausybinių organizacijų, socialiai atsakingo verslo ir valstybės institucijų bendradarbiavimą sprendžiant visuomenines problemas.

 

***

 Pasaulinė košės diena

Spalio 10 diena – oficiali Pasaulinė košės diena, kuri Lietuvoje minima nuo 2014m.

Šią dieną darželio mokytojai kvietė mažuosius susipažinti su sveikos mitybos principais, košės nauda ir smagiai paminėjo Košės dieną. Vieni drauge virė obuolių košę, kiti pagardino savo košę sveikais pagardukais, o dar kiti tiesiog labai gardžiai skanavo pačią gardžiausią rytinę košę, pasipuošę savo pusryčių stalą.

{gallery}Koses diena 2020,resize_images=1,width_image=1000{/gallery}

 ***

10000 žingsnių – vieni juokai

Vilniaus lopšelis – darželis “Gintarėlis” ir projektas “Sveikatiada” kviečia aktyviai leisti laisvalaikį! Skatiname vaikus ir jų tėvelius kasdien daugiau vaikščioti ir skaičiuoti žingsnius! 

Sveikai gyventi yra smagu!

 {gallery}Zingsniavimas 202010,resize_images=1,width_image=1000{/gallery}

 ***

“Sveikatiados” projekto diena darželyje

2020.10.29

Darželyje buvo organizuojama įstaigoje vykstančių projektų savaitė, kurios metu, viena iš dienų buvo skirta vaikams, tėveliams ir visai darželio bendruomenei pristatyti “Sveikatiados” projektą, jo tikslus, veiklas ir paskatinti visus būti kuo aktyvesniais ir rinktis sveiką gyvenimo būdą.

O štai ką mes veikėme tą dieną:

Šiandien nuo pat ryto vaikai su užsidegimu skubėjo pasiimti žemėlapių, su kuriais leidosi į šalia esantį Jamonto parka, nes turėjo įveikti visas užduotis, kurios buvo nurodytos kiekvienoje “stotelėje”. Vaikai su užsidegimu ieškojo vis kitos užduoties, su džiaugsmu jas atliko, o už atliktas užduotis gaudavo po lipduką. Surinkus visus lipdukus, vaikų laukė dovana – sveikų užkandžių maišelis visai grupei už aktyvų įsitraukimą.

O kol vaikai keliavo miško takeliais ir įveikė visas užduotis, mes suskaičiavome, kad kiekvienas vaikas vien tik žygio metu nuėjo apie 700-800 žingsnių. Valio!

Mums 10 000 žingsnių per dieną – vieni juokai!!!

 {gallery}Sveikatiados projekto diena 2020,resize_images=1,width_image=1000{/gallery}

***

Konkursas – „Mano mėgstamiausias užkandis“!

2022 sausis – vasaris

Praūžė dar vienas projekto „Sveikatiada“ konkursas „Mano mėgstamiausias užkandis“! Šio konkurso metu vaikai patys savarankiškai ruošė, gamino sveikatai palankius užkandžius. Mokėsi atskirti tinkamą užkandį nuo netinkamo. Vaikams fantazijos netrūko! Jie savo užkandžius pristatinėjo žaisdami „kavines“, net atidarė užkandinę „Sveikuolis“. Pasistiprinti ir atsigaivinti kvietė į sveikų gėrimų krautuvėlę, kurioje vaikai pilstė savo gamintą uogų gėrimą. Na, o štai vaikai leidžiantys laiką namuose taip pat nenuobodžiavo, net gi priešingai, uoliai kibo į darbus ir paruošė tikrai įspūdingus užkandžius. Vienas iš jų išties įdomus – Kale kopūstų traškučiai! Taip pat vaikai ruošė įvairius vaisių kokteilius, vėrė vaisių vėrinukus, komponavo užkandžių veidukus.

Nuoširdžiai džiaugiamės už iniciatyvą dalyvaujant šiame konkurse, tokiu būdu mes formuojame vaikų požiūrį į sveikatai palankią gyvenseną!

 

Close Menu
Font Resize