Erasmus logo – Vilniaus kolegijaetwinning-logo-png-7 | Šiaulių lopšelis-darželis "Žirniukas" Šiaulių lopšelis-darželis "Žirniukas"

Norime pasidžiaugti, kad mūsų įstaiga laimėjo Erasmus+ ir eTwinning projektą EcoLogiClimate (ERASMUS+ KA229 & ETWINNING PROJECT), kuris truks dvejus metus (2020.09.01 2022.09.01)

2020.09.17 įvyko pirmasis mokytojų susipažinimas su projekto idėja, tikslais bei veiklomis.

Projektas sulaukė didelio susidomėjimo, nes ekologijos tematika yra aktuali visame pasaulyje ir siekis ugdyti sąmoningą ir savo aplinką mylintį pilietį yra vienas iš mūsų darželio tikslų. Tad džiaugiamės, kad mūsų įstaiga taip pat siekia būti sąmoninga ir prisideda prie ekologinių idėjų plėtojimo.

{gallery}Ecologiclimate projekto susipazinimas 20200917,resize_images=1,width_image=1000{/gallery}

***

Pasaulinė aplinkos tvarkymo diena darželyje

World Cleanup Day

2020.09.21

 

Rugsėjo 21 dieną, pagal Erasmus+ ir eTwinning projektą EcoLogiClime, darželyje vyko pasaulinės aplinkos tvarkymo dienos (World Cleanup Day) minėjimas.

Džiaugiamės, kad mūsų darželis aktyviai dalyvavo šios dienos minėjime ir drauge su vaikais tvarkė savo aplinką, domėjosi, kodėl yra svarbu prižiūrėti ne tik savo kambario tvarką, bet ir svarbu rūpintis pasaulio švara, kad gera būtų visiems mums gyventi švarioje aplinkoje.

{gallery}Aplinkos tvarkymo diena 2020 09,resize_images=1,width_image=1000{/gallery}

***

 Diena be automobilio

World Car Free Day

2020.09.22

Diena be automobilio, tradiciškai minima rugsėjo 22-ąją. Ji suteikia unikalią galimybę atkreipti pasaulio lyderių, visuomenės ir suinteresuotų institucijų dėmesį į neigiamą transporto įtaką aplinkai ir žmonių sveikatai bei patiems prisidėti prie švarios aplinkos išsaugojimo. Žmonės raginami bent šią dieną mieste išsiversti be automobilio, ieškoti kitokių susisiekimo būdų – eiti pėsčiomis, važiuoti dviračiu. Tai ne tik gerina gyvenimo kokybę miestuose, mažina oro taršą ir triukšmą, bet ir efektyviai prisideda prie eismo saugumo gerinimo, todėl reikėtų stengtis ne tik Tarptautinę dieną be automobilio, bet ir ištisus metus kelionei į darbą, parduotuvę ar į svečius rinktis ne greitą ir patogų savo automobilį, o sveikesnę ir taupesnę transporto rūšį.

Šiandien kvietėme į darželį nevažiuoti automobiliu, o tiesiog pasirinkti įdomesnį atvykimą: ateiti pėsčiomis, atvažiuoti su dviračiu ar paspirtuku, viešuoju transportu ar pan. Vaikai tikrai aktyviai prisidėjo prie iniciatyvos: kas važiavo dviračiu per ryto rato mankštą, kas savo transporto priemones išbandė stadione, o kas net pasigamino kojomis varomas mašinas ar įkūrė savo transporto parkavimo aikštelę tiesiog darželio koridoriuje :).

Ar pastebite, kiek daug šypsenų vaikų veiduose ir kiek daug netaršaus ir draugiško vaikams transporto šiandien atvyko į darželį? Tikimės, kad ir suaugusieji vis dažniau rinksis kitokias susisiekimo priemones ir taip prisidės prie gamtos tausojimo.

Ačiū Erasmus+ ir eTwinning projektui EcoLogiclimate, kuris “atpūtė” į mūsų darželį naujų iniciatyvų.

Būk aktyvus, prisidėk ir tu!

 

{gallery}Diena be automobilio 2020,resize_images=1,width_image=1000{/gallery}

 ***

Projekto “EcoLogiClimate” diena darželyje

2020.10.27

Darželyje buvo organizuojama įstaigoje vykstančių projektų savaitė, kurios metu, viena iš dienų buvo skirta vaikams, tėveliams ir visai darželio bendruomenei pristatyti EcoLogiClimate projektą, jo tikslus, veiklas ir paskatinti visus rūpintis savo aplinka, globoti ir saugoti viską, kas mums yra brangu: augalus, gyvūnus, gamtos išteklius ir pan. 

O štai ką mes veikėme tą dieną:

Vaikai žiūrėjo edukacinį filmuką, ryto rato metu diskutavo, siūlė idėjas, kaip mes kiekvienas galime rūpintis savo aplinka bei su kokiais iššūkiais susiduria mūsų planeta.

Po labai svarbių pokalbių, vaikai atliko kūrybinį darbelį, kurio mintis buvo ta, kad kiekvienas, kad ir mažomis rankelėmis, mažais darbeliais galime saugoti savo planetą žemę ir savo pavyzdžiu įkvėpti kitus. Tikimės, kad ir jūs kiekvienas, kad ir mažais žingsneliais prisidėsite prie savo aplinkos saugojimo.

{gallery}Ecologiclimate projekto diena 2020,resize_images=1,width_image=1000{/gallery}

 

Close Menu
Font Resize