Erasmus logo – Vilniaus kolegijaetwinning-logo-png-7 | Šiaulių lopšelis-darželis "Žirniukas" Šiaulių lopšelis-darželis "Žirniukas"

Norime pasidžiaugti, kad mūsų įstaiga laimėjo Erasmus+ ir eTwinning projektą EcoLogiClimate (ERASMUS+ KA229 & ETWINNING PROJECT), kuris truks dvejus metus (2020.09.01 2022.09.01)

2020.09.17 įvyko pirmasis mokytojų susipažinimas su projekto idėja, tikslais bei veiklomis.

Projektas sulaukė didelio susidomėjimo, nes ekologijos tematika yra aktuali visame pasaulyje ir siekis ugdyti sąmoningą ir savo aplinką mylintį pilietį yra vienas iš mūsų darželio tikslų. Tad džiaugiamės, kad mūsų įstaiga taip pat siekia būti sąmoninga ir prisideda prie ekologinių idėjų plėtojimo.

***

Projekto pristatymas darželio pedagogams

2020.09.17

 

Pasirašius sutartį su projekto partneriais, projektas buvo pristatymas darželio pedagogams. Pristatymo metu buvo kalbama apie projekto tikslus, uždavinius, pristatytos temos, kurios bus aktualios projekto eigoje.

***

Pasaulinė aplinkos tvarkymo diena darželyje

World Cleanup Day

2020.09.21

 

Rugsėjo 21 dieną, pagal Erasmus+ ir eTwinning projektą EcoLogiClime, darželyje vyko pasaulinės aplinkos tvarkymo dienos (World Cleanup Day) minėjimas.

Džiaugiamės, kad mūsų darželis aktyviai dalyvavo šios dienos minėjime ir drauge su vaikais tvarkė savo aplinką, domėjosi, kodėl yra svarbu prižiūrėti ne tik savo kambario tvarką, bet ir svarbu rūpintis pasaulio švara, kad gera būtų visiems mums gyventi švarioje aplinkoje.

***

 Diena be automobilio

World Car Free Day

2020.09.22

Diena be automobilio, tradiciškai minima rugsėjo 22-ąją. Ji suteikia unikalią galimybę atkreipti pasaulio lyderių, visuomenės ir suinteresuotų institucijų dėmesį į neigiamą transporto įtaką aplinkai ir žmonių sveikatai bei patiems prisidėti prie švarios aplinkos išsaugojimo. Žmonės raginami bent šią dieną mieste išsiversti be automobilio, ieškoti kitokių susisiekimo būdų – eiti pėsčiomis, važiuoti dviračiu. Tai ne tik gerina gyvenimo kokybę miestuose, mažina oro taršą ir triukšmą, bet ir efektyviai prisideda prie eismo saugumo gerinimo, todėl reikėtų stengtis ne tik Tarptautinę dieną be automobilio, bet ir ištisus metus kelionei į darbą, parduotuvę ar į svečius rinktis ne greitą ir patogų savo automobilį, o sveikesnę ir taupesnę transporto rūšį.

Šiandien kvietėme į darželį nevažiuoti automobiliu, o tiesiog pasirinkti įdomesnį atvykimą: ateiti pėsčiomis, atvažiuoti su dviračiu ar paspirtuku, viešuoju transportu ar pan. Vaikai tikrai aktyviai prisidėjo prie iniciatyvos: kas važiavo dviračiu per ryto rato mankštą, kas savo transporto priemones išbandė stadione, o kas net pasigamino kojomis varomas mašinas ar įkūrė savo transporto parkavimo aikštelę tiesiog darželio koridoriuje :).

Ar pastebite, kiek daug šypsenų vaikų veiduose ir kiek daug netaršaus ir draugiško vaikams transporto šiandien atvyko į darželį? Tikimės, kad ir suaugusieji vis dažniau rinksis kitokias susisiekimo priemones ir taip prisidės prie gamtos tausojimo.

Ačiū Erasmus+ ir eTwinning projektui EcoLogiclimate, kuris “atpūtė” į mūsų darželį naujų iniciatyvų.

Būk aktyvus, prisidėk ir tu!

 

 ***

Projekto “EcoLogiClimate” diena darželyje

2020.10.27

Darželyje buvo organizuojama įstaigoje vykstančių projektų savaitė, kurios metu, viena iš dienų buvo skirta vaikams, tėveliams ir visai darželio bendruomenei pristatyti EcoLogiClimate projektą, jo tikslus, veiklas ir paskatinti visus rūpintis savo aplinka, globoti ir saugoti viską, kas mums yra brangu: augalus, gyvūnus, gamtos išteklius ir pan. 

O štai ką mes veikėme tą dieną:

Vaikai žiūrėjo edukacinį filmuką, ryto rato metu diskutavo, siūlė idėjas, kaip mes kiekvienas galime rūpintis savo aplinka bei su kokiais iššūkiais susiduria mūsų planeta.

Po labai svarbių pokalbių, vaikai atliko kūrybinį darbelį, kurio mintis buvo ta, kad kiekvienas, kad ir mažomis rankelėmis, mažais darbeliais galime saugoti savo planetą žemę ir savo pavyzdžiu įkvėpti kitus. Tikimės, kad ir jūs kiekvienas, kad ir mažais žingsneliais prisidėsite prie savo aplinkos saugojimo.

 

***

Pasaulinė gyvūnų diena

2021.10.04

Šiandien švenčiama Pasaulinė gyvūnų globos diena.  Tą dieną žmonės skatinami susimąstyti apie gyvūnijos apsaugą ir priežiūrą, gyvūnų teises, atkreipiamas dėmesys į opias gyvūnų problemas, netinkamą elgesį su jais. Augintinis į kiekvieno žmogaus gyvenimą atnešą daug džiaugsmo. Sugrįžusius iš darbo ar darželio, mokyklos mus pasitinka augintiniai, kurie pralinksmina, kai mažiausiai to tikimės. Gyvūnai už tai nieko nereikalauja mainais – tik šiek tiek dėmesio ir rūpesčio. Už rūpestį gyvūnai atsidėkoja savo švelnumu ir bičiulyste.

***

Paroda “Prikelk antram gyvenimui tai, kas tau nereikalinga

2020.11.02-15

Darželyje vyksta paroda “Prikelk antram gyvenimui tai, kas tau nebereikalinga”.
Džiaugiamės kūrybingais vaikais ir tėveliais. Kaip nebereikalingas medžiagas panaudojo dar kartą ir pagamino įvairių darbelių.

***

Internetinis projekto partnerių online piešimas programoje Colorillo “Aš saugau aplinką, ar tai darai ir tu?”

2020.12.01

Mūsų darželis dalyvauja Erasmus + EcoLogiClime projekte. Vakar “Saulės zuikučių” grupė kartu su Ispanijos, Italijos, Estijos, Turkijos draugais piešė kartu. Pasinaudodami programa Colorillo, vaikai ne tik piešė, bet ir bendravo. Nauji potyriai ir išbandymai, bei smagiai praleistas laikas.

***

Žemės diena

2021.03.20

Kovo 20 d. minima Pasaulinė Žemės diena. Tai yra astronominis pavasaris, kurio metu susilygina dienos ir nakties ilgumas. Žemės dieną minėjome darželyje. Vaikai savo kurtais piešiniais pasveikino Žemę. Rūšiavo atliekas, stebėjo filmus apie ekologiją, kūrė darbus iš antrinių žaliavų, kalbėjosi apie aplinkos apsaugos svarbą.

***

Pasaulinė vandens diena

2021.03.22

Kovo 22-ąją visame pasaulyje minima Pasaulinė vandens diena. Šios dienos tikslas yra skatinti sąmoningą požiūrį į vandenį ir jo didžiulę svarbą kiekvienam iš mūsų. Kai milijardai žmonių išgyvena badą ir vandens trūkumą, mes negalime apsimesti, jog problema mūsų neliečia, nors mes ir gyvename šalyje, kur turime vandens daugiau nei pakankamai. Darželyje vaikai tyrinėjo vandenį. Edukacinių valandėlių metu vaikai bandė įminti mįsles apie vandenį, diskutavo apie jo savybes, naudą.

***

Darželio mainų mugė “Prikelk antram gyvenimui”

2021.06-01-11

 

Vilniaus lopšelis- darželis „Gintarėlis“ dalyvauja Erasmus+ ir eTwinning projekte EcoLogiClimate.
Projektas sulaukė didelio susidomėjimo, nes ekologijos tematika yra aktuali visame pasaulyje ir siekis ugdyti sąmoningą ir savo aplinką mylintį pilietį yra vienas iš mūsų darželio tikslų. Tad džiaugiamės, kad mūsų įstaiga taip pat siekia būti sąmoninga ir prisideda prie ekologinių idėjų plėtojimo.
Vartojimo mažinimo iniciatyva, jau spėjusi išpopuliarėti visame pasaulyje. Mūsų darželis sugalvojo prikelti antram gyvenimui daiktus, kuriuos mes paprastai išmetame¸ ko pasekoje buvo sukurta iniciatyvos mugė „Prikelk antram gyvenimui“.
Akcijos tikslas – supažindinti vaikus ir bendruomenės narius su ekologijos principais, skatinti domėtis ekologijos temomis ir paraginti imtis konkrečių veiksmų, prisidedančių prie švaresnės aplinkos kūrimo, atsakingo vartojimo, tvaresnio gyvenimo būdo propagavimo.
Džiaugiamės, kad daiktai prikelti antram gyvenimui, pradžiugins Panevėžio Moterų kalėjime esančias moteris ir jų vaikus.

***

Erasmus+ ir eTwinning projekto EcoLogiClimate šalių narių partnerių virtualus susitikimas

2021.05.24-28

Gegužės 24 – 28 dienomis įvyko pirmasis virtualus Erasmus+ ir eTwinning mainų partnerysčių projekto EcoLogiClimate susitikimas, kuriame dalyvauja Estijos, Lietuvos, Turkijos, Italijos ir Ispanijos atstovai. Susitikimo metu projekto koordinatoriai, Estijos komanda bei kitos šalys partnerės, atsižvelgiant į dabartinę epidemiologinę situaciją visame pasaulyje, pristatė nuo rugsėjo mėnesio įvykdytas veiklas, aptarė tolimesnę projekto eigą ir įgyvendinimo alternatyvas. Taip pat susitikimo metu vyko ekologinės dirbtuvėlės, pasidalinimas gerąja patirtimi įgyvendinant projekto veiklas. Tuo pačiu partneriai labiau susipažino vieni su kitais, trumpai pristatė savo mokymo įstaigas.

Close Menu
Font Resize