Vilniaus lopšelio - darželio "Gintarėlis" pedagogai organizavo Lietuvos šimtmečio proga istorinį naratyvinį žaidimą pagal V.Jasinskytės ir A.Ryčkov knygą "Žygimantas Augustas ir valdovo sostas".
          Dar iki paskutinio žaidimo etapo vaikai žaidė ir kūrė savitą istoriją darželyje, savitu ir ypatingu būdu "nusikeldami" į 1529 m. ir susitikdami su istoriniais to laikmečio veikėjais: valdovo virtuvės kuchmistru, arsenalo prižiūrėtoju cekvertu, Didžiojo kunigaikščio raštininku, juokdariu, Bonos Sforcos kambarine, iždininku. Vaikai turėjo surasti ir nusiųsti Žygimantui Augustui insignijas, reikalingas pakėlimo į kunigaikščius ceremonijoje. Visą mėnesį darželyje vyko naratyviniai žaidimai, iš kurių paskutinis žaidimo etapas buvo vykdomas Valdovų rūmuose gegužės 2 ir 3 dienomis. Lopšelio - darželio "Gintarėlis" pedagogai, bendradarbiaudami su Valdovų rūmų edukatoriais, remiantis istoriniais faktais atkūrė Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės Žygimanto Augusto pakėlimo į kunigaikščius ceremoniją.
        Ikimokyklinio amžiaus vaikai geriausiai mokosi per žaidimą, todėl remiantis naratyvinio žaidimo metodu vaikai lengvai suprato ir įsisąmonino istorinius faktus, susijusius su šiuo istoriniu įvykiu bei tuo pačiu drauge mokėsi bendradarbiauti, analizuoti bei mėgautis visu žaidimo procesu.