Žibintų šventė – būdas visus suartinti, uždegti šiltas ugneles ir padovanoti sau ir kitiems nuostabių akimirkų. Šių metų Žibintų dienos tema buvo „Šiltų švelnukų istorija“. Vaikai su auklėtojomis gamino švelnukus, o Žibintų dieną įvyko stebuklas - vaikai atgavo savo švelnukus, kuriuos buvo pagrobusi ragana ir jais visą advento laikotarpį dalinsimės tarpusavyje.

Lapkričio 19 d. darželyje šventėme

Žibintų šventę

Ankstyvą rytmetį visus, keliaujančius į darželį pasitiko jaukios švieselės. Tądien kartu su vaikais skaitėme istorijas, aiškinomės, kas yra šviesa, tamsa, ar bijome būti tamsoje, kas yra gėris kitiems? Gal šviesą ir džiaugsmą gali suteikti perskaityta knyga ar istorija, o gal padovanotas švelnumas, gerumas kitam?

Visų džiaugsmui, salėje buvo rodomas darželio pedagogų parengtas spektaklis vaikams „Šiltų švelnukų istorija“. O kai jau ėmė temti, visus į lauką sukvietė žibintininko ragas. Vaikai su tėveliais ir auklėtojomis išėjo į lauką pasišviesdami savo ir tėvelių gamintais žibintais ir vedini kvieslio nurodymų ėjo ieškoti stebuklo. Kas jis? Ogi raganos pradangintas ir stebuklingai atsiradęs švelnumėlių maišelis.

... Ar šiandien jau pasidalinai švelnuku?

 **********

O štai ir keletas vaikų minčių apie žibintų šventę:

MATAS: labiausiai patiko, kai mes suradom ŠVELNUKUS. Iš spektaklio labiausiai patiko ragana, nes ji viską juokingai darė.

SMILTĖ: man iš Žibintų dienos labiausiai patiko trys dalykai: kai mes stovėjome ant scenos ir dainavom, kai suradom ŠVELNUKUS ir patiko auklėtojų spektaklis, o iš spektaklio patiko Ragana.

IGNAS: man labiausiai patinka ŠVELNUKAI, jie labai švelnūs.

EMA: man labiausiai patiko žibintai, kai jie degė ryte mūsų rūbinėlėje ir darželis buvo papuoštas žibintais.

TĖJA: man patiko ieškoti lobio, kad mes daug vaikščiojom, daug užduočių reikėjo padaryti.

BENAS: man patiko ieškoti lobio, patiko dainuoti, patiko tas dėdė su dūda.

ATĖNĖ: buvo daug žiburiukų. Buvo labai gražu.

PAULIUS: šventėje mačiau daug žibintų. Ieškojau lobio. Mano tėtis padėjo rasti lobį.

AMELIJA: patiko su žibintais eiti ieškoti lobio. Lobis buvo keli švelnukai. Jie minkšti. Myliu juos. Pasidėjau po pagalve ir miegu.