Trečiasis, tradicija tapęs tėvų ir vaikų projektas, apjungiantis visą bendruomenę, savitai įprasminęs Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos paminėjimą, įvyko kovo 7 dieną. „Gintarėlio“ vaikučiai kartu su savo tėveliais dainomis ir šokiais apglėbė mūsų brangią šalį Lietuvą.

Renginio vedėjai – darželio „Papūgėlių“ priešmokyklinės grupės ugdytinis Justas ir jo auklėtoja Indrė Sudintaitė – šventę pradėjo pasakojimu apie visų gilų troškimą laisvai kurti ir gyventi nepriklausomoje, laisvoje Lietuvoje.

Koncertą pradėjo „Saulės zuikučių“ grupės vaikai ir tėveliai sugiedoję „Tautiška giesmę“. „Ežiukų“ grupės ugdytinės Austėja su tėveliu Donatu drauge padeklamavo J. Marcinkevičiaus eilėraštį „Dainuoju Lietuvą“. Visus nustebino jungtinis lopšelio „Boružėlių“ grupės tėvelių ir vaikučių projektas „Myliu Lietuvą“.

„Drugelių“ grupės šaunioji Kaukėnų šeima atliko lietuvių liaudies dainą „Šoka kiškis, šoka lapė“. Ne vieną sužavėjo „Dainą apie tėtį“, kurią sudainavo „Meškučių“ grupės mergaitės su savo tėčiais.

Tapybos technikos ant vandens vingrybes parodė „Gaidžiukų“ grupės Herkaus mama Edita. Kiekvienas, renginyje dalyvavęs vaikas, galėjo pasigaminti spalvingąjį piešinį, kuris vadinosi „Mūsų spalvos: geltona, žalia, raudona“.

„Kačiukų“ grupės ugdytinio Bernardo brolis Simas gitaros muzika palydėjo visus į Fantazijos šalį, o darželio T. Petreikio šokių studijos vaikai šoko ne vieni – mergaitės su tėveliais, o berniukai su mamytėmis – linksmai sukosi disko ir valso šokų ritmu (vadovė M. Narkevičienė).

„Papūgėlių“ grupės jungtinis ansamblis: vaikai, Igno tėtis Mindaugas (gitara), mama Daiva (fortepijonas) atliko dainą “Visiems mažiems ir dideliems“.

Ypatingai jaudinantis dueto Liudviko (fortepijonas) ir Lino (obojus) Šalnų pasirodymas, jie atliko klasikinės muzikos kūrinius.

Aktyvaus klaikinės muzikos klausymo meno visus susirinkusius mokė „Spinduliukų“ grupės ugdytinės Ūlos mama Renata.

Koncertą apvainikavo Nacionalinio operos ir baleto teatro solistės primabalerinos Olgos Konošenko šokis.

Šiltą ir jaudinančią šventę, dėkodama tėveliams ir vaikams užbaigė darželio direktorė, renginio iniciatorė, Laima Bartaškienė. Gerbiamas svečias Vilniaus miesto švietimo, kultūros ir sporto departamento direktorius Gintaras Petronis išsakė daug gražių, įvertinančių bendruomenės pastangas žodžių ir pažadėjo būti naujo renginio – įstaigos vaikų ir jų senelių projekto ambasadoriumi.

Darželio koridoriuje buvo eksponuojama unikali tėvelių vaikystės žaislų bei darbuotojų vaikystės nuotraukų paroda „Ir aš mažas buvau“