Užgavėnės – viena triukšmingiausių ir linksmiausių žiemos švenčių. Seni žmonės sakydavo – jei Užgavėnių nešvęsi, tai visus metus nuo nelaimių neatsiginsi. Todėl šios šventės visi laukėme. Kovo 4 dienos ankstyvą rytą Lašininis ir Kanapinis nenustygo vietoje, jie pasikvietę į pagalbą šeimininkę ir triukšmingai nusiteikusius “ubagėlius” vaikščiojo po grupes ir visus kvietė į lauką, kad drauge nutarti, kuris iš jų yra stipresnis. Lauke Lašininis ir Kanapinis, kvietė visus išbandyti jėgas traukiant virvę, kur besigalynėjant nugalėjo Kanapinis.
Grojant muzikai, visi linksminosi, triukšmavo,  šurmuliavo skanduodami “Žiema, žiema, bėk iš kiemo”, vaišinosi skaniausiais blynais, dainavo. Buvo smagu pasivažinėti su rogėmis, o dar žavingiau iš jų išgriūti.
 Šventės kulminacija – Morės – tamsos ir blogio simbolio, deginimas. Kartu su ja degė pyktis, pavydas ir visa kas bloga. Džiaugėmės artėjančiu pavasariu.
Švęsdami tokias šventes, stengiamės puoselėti tradiciją švęsti Užgavėnes, kad ugdytiniai pajausti šios šventės nuotaiką, įsijaustų į nuotaikingą šurmulį,  Kiekvienoje grupėje auklėtojos su vaikais prisiminė užgavėnių papročius, gaminosi kaukes, kuriomis pasipuošę šurmuliavo ir vijo žiemą.